+48 794-449-636
+48 731-521-674
(22) 254-75-93
0 PLN
Menu
Katalog
Nasi Klienci
Pufy reklamowe
Showroom
Wynajem puf
Kontakt
Blog
Koszyk
0 PLN

Kto wynalazl worki sako?

Kto wynalazł worki sako?

          Czy wiecie, że w latach 60-ch poprzedniego stulecia znany biznesmen Zanotta uruchomił wielotysięczną produkcje workowego fotela Sacco, który w dniu dzisiejszym znany jest jako workowy fotel Sako? A to, że uzupełnieniem je służyła łuska  siemian słonecznika, a modeli preium klassy były wypełnione, w najlepszym przykadku, słomą? Teraz, to wszystko wydało by się śmiesznym i absurdalnym, ale w 1960 roku takie meble bezramowe pojawiały się prawie w każdym domu. Po kilku latach, włoskie innowatory zmieniły technologie i zaproponowali produkować nowy zawor fotelowy z wodoodpornego PVC, napełniając go wodą, ale te zmiany spowodowały iż workowe fotele stały ciężkę i masywnę. Dopiero w 1968 roku zdarzyła się konwersja od niestandardowych wypełniacze do naszych, współczesnych, a twardy zewnętrzny pokrowiec workowego fotela zmieniło się na miękki, przyjemny w dotyku, wypełniony w  piękną tkaninę różnorodnych kolorów.

 

          Produkowanie bezramowych mebli w czasach terażniejszych wydaje się bardzo łatwym i prostolinijnym, w produkcjach istnieją różne kierunki i meble bezramowy rozwiają się również jak niezależna gałąż z ogromną ilością wyjątkowych towarów. Poza tym, projektanci z całego świata pracują nad opracowaniem ubarwień, a krawcy badają możliwości stworzenia jeszcze bardziej wyjątkowych modeli, które potrafią spełniać jednocześnie kilka funkcji, być użytecznymi dla konsumenta oraz stwarzać przytulnośc w każdym domu.

 

          Inne zródła mówią, iż tak zwani Bean Bag (pufa worek) pojawiły się w USA i że jedno z pierwszych foteli wymyślał człowiek, który większośc czasu spędzał siedząc przed telewizorem i zdecydował w końcu zamienić stary, twardy, szkieletowy fotel na bardziej miękki, lekki oraz komfortowy , żeby zmieniał położenie ciała.

 

          Opcji pochodzenia workowych foteli są kilka, ale jedna zostaje niezmienna: mobilnośc,komfortowośc,użytecznośc, dotrzymanie stylu oraz wygodności-wszystko to dotyczy, bezpośrednio, mebli bezramowych, która od dawna polubiła się wśród tych, kto preferuje odpoczywać każdą częścią ciała. We współczesnym świecie, byt, w którym ma miejsce być meblom bezramowym i głównie fotelom workowym, nie tylko harmonijnie wygłąda, ale również dodaje nutkę przytulności, komfortu i ciepła w każdym domu.

 


Będziesz zainteresowany: