+48 794-449-636
+48 731-521-674
(22) 254-75-93
0 PLN
Menu
Katalog
Nasi Klienci
Pufy reklamowe
Showroom
Wynajem puf
Kontakt
Blog
Koszyk
0 PLN

Jak uszyc pufa worek?

Jak uszyc pufa worek?       Pierwsza pufa worek, która została zaprojektowana przez włoskich projektantów Piero Gatti, Cesare Paolini, Franco Teodoro, w 1968 roku nosiła nazwę Sacco, co w tłumaczeniu z włoskiego znaczy worek. Inspiracją do stworzenia tego siedziska był worek wypchany sianem lub suchymi liśćmi. Początkowo wypełnienie puf było różne, nie zawsze praktyczne, nie zawsze estetyczne. Na szczęście zespół projektowy wpadł na pomysł wypchania siedziska styropianowymi kulkami. Ludzie, którzy dobrze pamiętają czasy lat 60-tych, kiedy niewygodne meble z ramą zastąpiono odważnymi rozwiązaniami innowacyjnymi. Kto by pomyślał — taki prymitywny produkt okaże się przebojem na światowym poziomie? Przyjrzymy się dokładnie procesom produkcji puf: w jaki sposób uszyty jest pufa worek do siedzenia?

       Cały proces produkcji worków do siedzenia wymaga zaawanoswanych systemów i technologii firmy Sanchobag, która jest liderem wśród producentów mebli miękkich tego sektora.

       Szyjąc swój pufa worek do siedzenia musisz dostosować rozmiar i kolor do Twoich potrzeb. Przede wszystkim rozpocznij od wyboru właściwego materiału. Spośród wielu dostępnych na rynku najlepsze by uszyć worek do siedzenia będą materiały wytrzymałe i jednocześnie miłe w dotyku, takie jak bawełna, welur (alcantara), lub skóra sztuczna, skaj, wodoodporny oxford( tkanina poliestrowa) wykonaj kilka prostych kroków, a mianowicie:

- zrób na papierze wykrój w odpowiednim kształcie;
- odmierz wybraną tkaninę;
- zaopatrz się też w dwa zamki – do wszycia w podszewkę oraz w warstwę zewnętrzną, długość zależy od rozmiaru pufę;
kredą krawiecką lub ołówkiem odrysuj powstały wykrój na materiale;
- wycinaj starannie, no i przyszły produkt pojawia się na tkaninie, a raczej jej części

 

jak-uszyc-pufa-worek


Będziesz zainteresowany: